Nyheter og pressemeldinger fra tidligere regjeringer finner du i historisk arkiv. Der finner du også utdaterte aktueltsaker fra sittende regjeringer.
Nyheter og pressemeldinger
Her finner du siste nytt fra departementene og Statsministerens kontor.
Søket ditt gav 4 treff.
Sorter: Dato Beste treff Skriv inn søkeord for å sortere på beste treff
-
Anbefaler balansert skjermbruk
11.11.2024 Pressemelding Kunnskapsdepartementet, Barne- og familiedepartementet, Helse- og omsorgsdepartementetSkjermbruk for barn under to år bør sterkt begrenses, elever bør ha trykte lærebøker i tillegg til skjerm på skolen og de bør beskyttes mot skadelig innhold. Det er noen av anbefalingene Skjermbrukutvalget kommer med i sin rapport som ble lagt frem
-
Presseinvitasjon: Innspelsmøte om barnet sine første tusen dagar
09.02.2024 Nyheit Helse- og omsorgsdepartementet, Arbeids- og inkluderingsdepartementet, Barne- og familiedepartementet, KunnskapsdepartementetHelse- og omsorgsministeren og barne- og familieministeren inviterer til innspelsmøte, kor temaet er barnets første tusen dagar.
-
Regjeringen med krafttak for å redusere forskjeller
04.12.2023 Nyhet Barne- og familiedepartementet, Arbeids- og inkluderingsdepartementet, Helse- og omsorgsdepartementet, KunnskapsdepartementetRegjeringen vil forsterke arbeidet med å redusere sosiale forskjeller. Mandag 4. desember inviterer fire departementer til innspillsmøte i Bergen.
-
Regjeringen styrker innsatsen i arbeidet for sosial utjevning
27.11.2023 Nyhet Barne- og familiedepartementet, Arbeids- og inkluderingsdepartementet, Helse- og omsorgsdepartementet, KunnskapsdepartementetLike muligheter for alle barn og unge er en av regjeringens viktigste prioriteringer. Nytt og langsiktig arbeid for å redusere økonomiske forskjeller og øke sosial mobilitet er nå i gang.