Miljøvernbudsjettet 2006

Regjeringen Stoltenberg II øker bevilgningene i Miljøverndepartementets budsjett med 29 mill. kroner ut over det som ble lagt fram av regjeringen Bondevik II i St.prp. nr. 1 for 2006. I tillegg øker tilsagnsfullmakten til båndlegging av friluftsområder med 30 mill. kroner. På vesentlige områder innenfor miljøvernpolitikken starter Regjeringen den praktiske oppfølgingen av Soria-Moria erklæringen.

Trapper opp arbeidet mot miljøgifter
I statsbudsjettet for 2006 vil Regjeringen gi et tydelig løft i arbeidet for å stanse spredningen av miljøgifter i jord, vann og luft og for å hindre at folk utsettes for miljøgifter i hverdagen. Det bevilges vel 20 millioner kroner ekstra til arbeidet med å kartlegge miljøgifter i produkter og i naturen, og til opprydding i forurenset sjøbunn og forurenset jord.

- Regjeringen vil både styrke arbeidet med å rydde opp i gamle forurensninger og forebygge at dette skjer igjen, sier miljøvernminister Bjørnøy.

Tilbakemeldingsskjema

Fant du det du lette etter?

Tusen takk for ditt svar!

Det er ikke deg, det er oss.

Det oppsto en uventet feil med serveren. Prøv igjen senere.