Finn dokument
Statsministerens kontor og departementene utgir en rekke dokumenter.
Søket ditt gav 6 treff.
Sorter: Dato Beste treff Skriv inn søkeord for å sortere på beste treff
-
Bli med i den internasjonale kampanjen ”Countdown2010” for å stanse tapet av naturens mangfold
21.12.2007 Brev Klima- og miljødepartementetNorge har forpliktet seg til å stanse tapet av det biologiske mangfoldet innen 2010. FNs toppmøte i Johannesburg i 2002 slo fast at tap av biologisk mangfold må reduseres betydelig for å sikre verdens livbærende økosystemer. Vi trenger kommunenes
-
Høring - Utkast til lov om naturområder i Oslo og nærliggende kommuner (Marka)
25.06.2007 Høring Klima- og miljødepartementetHøringsfrist: 15.11.2007 Status: Ferdigbehandlet
-
Tverrsektoriell nasjonal strategi og tiltak mot fremmede skadelige arter
31.05.2007 Plan/strategi Klima- og miljødepartementetFremmede arter i norsk natur er en voksende utfordring. På verdensbasis regnes fremmede arter som en av de viktigste truslene mot klodens biologiske mangfold.
-
Høring - Utkast til rikspolitisk bestemmelse for naturområder i Oslo og nærliggende kommuner (Marka)
15.05.2007 Høring Klima- og miljødepartementetResultat av høring: Forskrift om rikspolitisk bestemmelse om midlertidig markagrense for naturområder i Oslo og nærliggende kommuner (Marka), Oslo og Akershus (Lovdata)
Høringsfrist: 15.06.2007 Status: Ferdigbehandlet
-
Avgjørelse av klage på avslag om å få beholde en hubro
02.05.2007 Brev Klima- og miljødepartementetMiljøverndepartementet viser til Deres brev som ble innregistrert i Direktoratet for naturforvaltning den 11. desember 2006, og som gjelder klage på avslag om å få beholde en levende hubro i fangenskap.
-
Avtale mellom Sametinget og Miljøverndepartementet om retningslinjer for verneplanarbeid etter naturvernloven i samiske områder
31.01.2007 Retningslinjer Klima- og miljødepartementetSom urfolk har samene rett til å bli konsultert i saker som kan få direkte betydning for dem. For å sikre at arbeidet med vernesaker etter naturvernloven som berører samiske områder gjennomføres på en tilfredsstillende måte, er