Frå sesjonen 1993/94 finst nokre dokument i fulltekst. Frå og med sesjonen 1997/98 er alle dokument tilgjengelege i fulltekst.
Søk i Nasjonalbibliotekets nettbibliotek for å finne eldre, skanna dokument.
Meldingar til Stortinget
Melding til Stortinget blir brukt når regjeringa vil presentere saker for Stortinget utan forslag til vedtak. Melding til Stortinget blir også nytta når regjeringa vil trekkje eit lovforslag attende.
Søket ditt ga 2 treff.
Sorter: Dato Beste treff Skriv inn søkjeord for å sortere på beste treff
-
Meld. St. 18 (2014-2015) - Konsentrasjon for kvalitet
Strukturreform i universitets- og høyskolesektoren
27.03.2015 Melding til Stortinget KunnskapsdepartementetNorge må omstille seg for å møte samfunnsendringene og for å sikre arbeidsplasser og velferd i fremtiden. En viktig nøkkel er økt kvalitet i høyere utdanning og forskning. Derfor endrer vi universitets- og høyskolesektoren og samler ressursene på
-
Meld. St. 7 (2014–2015) - Langtidsplan for forskning og høyere utdanning 2015–2024
08.10.2014 Melding til Stortinget KunnskapsdepartementetDagens forskning og høyere utdanning legger mye av grunnlaget for velferd og verdiskaping i fremtiden. Forsking og høyre utdanning er langsiktige aktiviteter, som krever at politikken er forutsigbar og langsiktig. Regjeringen har derfor lagt frem en