Meldingar til Stortinget

Melding til Stortinget blir brukt når regjeringa vil presentere saker for Stortinget utan forslag til vedtak. Melding til Stortinget blir også nytta når regjeringa vil trekkje eit lovforslag attende.

Frå  sesjonen 1993/94 finst nokre dokument i fulltekst. Frå og med sesjonen 1997/98 er alle dokument tilgjengelege i fulltekst. 
Søk i Nasjonalbibliotekets nettbibliotek for å finne eldre, skanna dokument.

  • Meld. St. 41 (2020–2021) - Datatilsynets og Personvernnemndas årsrapportar for 2020

    26.08.2021 Melding til Stortinget Kommunal- og distriktsdepartementet

    Årsrapportane til Datatilsynet og Personvernnemnda blir kvart år sende til Stortinget i ei melding frå Kommunal- og moderniseringsdepartementet. Meldinga inneheld ei skildring av arbeid, tiltak, vedtak og tilsyn som er gjort i året som har gått.

  • Meld. St. 28 (2020–2021) - Vår felles digitale grunnmur

    Mobil-, bredbånds- og internettjenester

    09.04.2021 Melding til Stortinget Digitaliserings- og forvaltningsdepartementet

    Digitaliseringen preger samfunnsutviklingen i stadig større grad, og utviklingen skjer raskt. Avhengigheten av mobil-, bredbånds- og internettjenester øker i alle samfunnssektorer. I denne meldingen presenteres regjeringens politikk på området for