Frå og med sesjonen 1997/98 er alle dokument tilgjengelege. Frå sesjonen 1995/96 finst det nokre dokument. Søk i Nasjonalbibliotekets nettbibliotek for å finne eldre, skanna dokument.
Proposisjonar til Stortinget
Proposisjon blir brukt når regjeringa foreslår at Stortinget skal gjere vedtak.
Søket ditt ga 6 treff.
Sorter: Dato Beste treff Skriv inn søkjeord for å sortere på beste treff
-
Prop. 85 L (2022–2023) - Lov om Digitaliseringsdirektoratets tilgang til taushetsbelagte opplysninger i Folkeregisteret
31.03.2023 Proposisjon Digitaliserings- og forvaltningsdepartementetRegjeringen legger i denne proposisjonen frem forslag om ny lov om Digitaliseringsdirektoratets tilgang til taushetsbelagte opplysninger i Folkeregisteret.
-
Prop. 84 L (2022–2023) - Endringer i straffegjennomføringsloven (forskriftshjemmel om straffegjennomføring ved utbrudd av allmennfarlig smittsom sykdom)
31.03.2023 Proposisjon Justis- og beredskapsdepartementetProposisjonen inneholder forslag til en hjemmel i straffegjennomføringsloven for at det kan gis forskrifter om særskilte tiltak for å forebygge smittespredning eller andre negative konsekvenser i kriminalomsorgen ved utbrudd av en allmennfarlig
-
Prop. 46 L (2022–2023) - Endringar i straffegjennomføringsloven (tilsynsråd for kriminalomsorga)
03.03.2023 Proposisjon Justis- og beredskapsdepartementetRegjeringa legg fram ein proposisjon med forslag til nye reglar som skal styrke tilsyn med domfelte og innsette i kriminalomsorga.
-
Prop. 76 LS (2022–2023) - Endringer i register- og foretakslovgivningen mv. (digitale verktøy og prosesser, gebyrstruktur og tilknytningskrav) og samtykke til godkjenning av EØS-komiteens beslutning nr. 270/2022 om innlemmelse i EØS-avtalen av direktiv (EU) 2019/1151 (digitaliseringsdirektivet)
31.03.2023 Proposisjon Nærings- og fiskeridepartementetProposisjonen omhandler tre hovedtemaer: Gjennomføring av digitaliseringsdirektivet (direktiv (EU) 2019/1151), ny gebyrstruktur for Brønnøysundregistrene (BR), og endringer i aksjelovene og samvirkelova om krav til tilknytning til Norge/EØS for
-
Prop. 39 L (2022–2023) - Endringer i helsepersonelloven (statens partsstilling i saker om Helsepersonellnemndas vedtak)
27.01.2023 Proposisjon Helse- og omsorgsdepartementetHelse- og omsorgsdepartementet foreslår å lovfeste i helsepersonelloven § 71 at Helse- og omsorgsdepartementet i enkeltsaker skal kunne overta utøvelsen av statens partsstilling når Helsepersonellnemndas vedtak er brakt inn for domstolene.
-
Prop. 55 L (2022–2023) - Endringar i gravplassloven m.m. (digitalisering av gravferdsmeldinga og behandling av personopplysningar)
17.03.2023 Proposisjon Barne- og familiedepartementetBarne- og familiedepartementet gjer framlegg om eit klart rettsleg grunnlag i gravplassloven for ei ny digital teneste innanfor livshendinga dødsfall og arv. Gjennom «Digital gravferdsmelding» skal dei etterlatne kunne ta nokre av vala etter eit