Frå og med sesjonen 1997/98 er alle dokument tilgjengelege. Frå sesjonen 1995/96 finst det nokre dokument. Søk i Nasjonalbibliotekets nettbibliotek for å finne eldre, skanna dokument.
Proposisjonar til Stortinget
Proposisjon blir brukt når regjeringa foreslår at Stortinget skal gjere vedtak.
Søket ditt ga 3 treff.
Sorter: Dato Beste treff Skriv inn søkjeord for å sortere på beste treff
-
Prop. 84 L (2022–2023) - Endringer i straffegjennomføringsloven (forskriftshjemmel om straffegjennomføring ved utbrudd av allmennfarlig smittsom sykdom)
31.03.2023 Proposisjon Justis- og beredskapsdepartementetProposisjonen inneholder forslag til en hjemmel i straffegjennomføringsloven for at det kan gis forskrifter om særskilte tiltak for å forebygge smittespredning eller andre negative konsekvenser i kriminalomsorgen ved utbrudd av en allmennfarlig
-
Prop. 58 L (2022–2023) - Endringer i sameloven (endringer i språkregler)
24.03.2023 Proposisjon Kommunal- og distriktsdepartementetKommunal- og distriktsdepartementet legger i denne proposisjonen frem forslag til endringer i samelovens språkregler. I proposisjonen foreslås det å dele inn forvaltningsområdet for samiske språk i tre ulike kommunekategorier. Formålet med endringen
-
Prop. 56 L (2022–2023) - Lov om opphevelse av eldreombudsloven
17.03.2023 Proposisjon Helse- og omsorgsdepartementetProposisjonen inneholder forslag om opphevelse av eldreombudsloven. Eldreombudet er besluttet avviklet og loven foreslås opphevet samtidig som virksomheten formelt legges ned. Loven foreslås derfor opphevet fra 1. juli 2023.